XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Diyetisyen Meva Kaya

Hedefin ne ?

Neden kilo vermek istiyorsun ?

Aylardır hatta yıllardır deniyorsun bir heves başlıyorsun ve ertesi gün yine başa dönüyorsun peki ya neden ? 

Neden kilo vermek istiyorsun ?

-Her gün duyduğun kilo almışsın cümlelerinden kurtulmak için mi ? 

-Aynada görüntünden mutsuz olduğun için mi ? 

-Giydiğin kıyafetler gün geçtikçe olmadığı için mi ?

Aslında mevzunun baş karakteri sensin. Sen ne istersen, o olur  ?? çevreden duyduğun hiç bir cümle seni harakete geçirmek için yeterli değil. Sen bu değişimi gerçekten istiyor olsan, bunu görmezden gelmezsin. 

Belki şu an ortamın uygun değildir, belki kafan bir diyet programın kaldıracak durumda değildir ya da gerçekten zamanı değildir. Kiloyu hayatının merkezi haline getirip, her gün bunu düşünüp dert edinirsen olmazzzz... çünkü stres durumu kiloyu daha fazla çıkmaza sokuyor. Harakete geçmeyi koltukta otur bekle bir gün o güç içine gelecek ve zayıflatacaksın demiyorum tabi ki ama ?? daha gerçekçi hedefler belirleyebilirsin????

Atıyorum 80 kilosun hemen 60 a inmeyelim demek yerine ilk hedefim 75 e inmek dersen 5 kiloyu vermek belki gözünde büyümeyecek ve sonra 70-65-60 diye devam edecek. böyle kilon yukarı doğru değil, aşağı doğru ivme gösterecek ya da haftanın her günü 1 saat spor yapacağım demek yerine, haftada 2 gün yapacağım de ama o sporu yap ! ! bir kaç hafta sonra 3-4 gün diye hedefini yukarı çekebilirsin.

Demem o ki önüne koyduğun hedefleri aşama aşama yükseltirsen başaramayacağını düşünmeyecek ve hedefine bir adım daha yaklaşmış olacaksın. Bence bunu bir düşün.

Dyt. Meva KAYA

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım